Przy nabrzeżu cumuje kilka ładnych żaglowców. Można popłynąć nimi w krótki rejs.
Każdego roku czekamy na to wydarzenie. Na straganach kupujemy miód od stałego dostawcy.
Etykiety
- Aktualności (129)
- Dawno temu (23)
- Dzieci Sybiraka (12)
- Filmy (3)
- Gif (13)
- Grafika amatorska (2)
- Kulinaria (2)
- Miasta mojego regionu (15)
- Moje miasto (75)
- Muzyka (5)
- Muzyka kody HTML (3)
- Na harcerskim szlaku (1)
- Obrazy z kwiatami (17)
- Obrazy z życia (79)
- Playery kody HTML (1)
- PNG (18)
- Programy (3)
- Przydatne linki (5)
- Przyroda (1)
- Ramki (10)
- Ramki kody HTML (5)
- Samo życie (3)
- Serwetki i schematy (2)
- Slajdy (4)
- Wiersze (1)
- Wydarzenia (17)
- Zdarzenia (11)
- Zdjęcia (174)
czwartek, 15 sierpnia 2019
niedziela, 4 sierpnia 2019
Palmy nad Bałtykiem cd.
Jeszcze kilka fotek z nowej Promenady i roślin, których przybywa tu coraz więcej. Ogród nadal się tworzy.
niedziela, 28 lipca 2019
wtorek, 16 lipca 2019
Radosna wiadomość
Drodzy Przyjaciele.
Muszę zamieścić na blogu radosną dla nas nowinę. Wczoraj odczytaliśmy wynik badania PET, w którym nie wykryto u mojego męża czynnych komórek nowotworowych. Chemia wykonała swoje zadanie. Mimo, że przyniszczyła organizm, wyeliminowała to, co było niebezpieczne. Chłoniak należy do groźnych nowotworów. Teraz na pewno będzie pod kontrolą hematologa.
Jak widzicie, najgorsza choroba wymaga całkowitego podporządkowania się zaleceniom lekarzy. Bardzo pilnowaliśmy diety, picia wody, oszczędnego trybu życia. Teraz odpoczywamy po ogromnym stresie jakiego doświadczyliśmy.
Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam, dziękuję za słowa otuchy. Nie obiecuję częstych wizyt na blogach ze względu na oczy. Sztuczne soczewki nie lubią światła monitora.
Muszę zamieścić na blogu radosną dla nas nowinę. Wczoraj odczytaliśmy wynik badania PET, w którym nie wykryto u mojego męża czynnych komórek nowotworowych. Chemia wykonała swoje zadanie. Mimo, że przyniszczyła organizm, wyeliminowała to, co było niebezpieczne. Chłoniak należy do groźnych nowotworów. Teraz na pewno będzie pod kontrolą hematologa.
Jak widzicie, najgorsza choroba wymaga całkowitego podporządkowania się zaleceniom lekarzy. Bardzo pilnowaliśmy diety, picia wody, oszczędnego trybu życia. Teraz odpoczywamy po ogromnym stresie jakiego doświadczyliśmy.
Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam, dziękuję za słowa otuchy. Nie obiecuję częstych wizyt na blogach ze względu na oczy. Sztuczne soczewki nie lubią światła monitora.
sobota, 22 czerwca 2019
Czy zwyciężyliśmy?
Kochani. Chemia zakończona. Czy będzie szóstka z tego przedmiotu, okaże się za jakiś czas. Teraz czekamy na wynik tomografii i być może będzie konieczne badanie PET.
Staraliśmy się przestrzegać wszelkich nakazów i zakazów lekarzy. Mąż mój jest bardzo zdyscyplinowanym pacjentem.
Dziękuję Wam serdecznie za pamięć. Wszystkim życzę wspaniałego lata, dobrego zdrowia i pogody ducha. Pięknie pozdrawiam.
Lotka.
wtorek, 9 kwietnia 2019
Uczymy się chemii
Drodzy Przyjaciele.
Długo nie było mnie na blogu. Próbuję dać radę problemom , które stanęły na drodze mojej rodziny. Uczymy się chemii. Początkowo przegrywaliśmy i odcierpieliśmy mocno, mąż fizycznie, ja psychicznie. Momentami było bardzo niebezpiecznie.
Teraz jest lepiej, wiemy jak się zachować, co jeść i ile pić. Za nami cztery serie, przed nami trzy. Chemię podają co trzy tygodnie. Mamy nadzieję na wyzdrowienie mojego męża. Razem idziemy do przodu, walczymy dzielnie, więc nasze starania muszą doprowadzić do zwycięstwa.
Najserdeczniej Was pozdrawiam, życzę ciepłej i słonecznej wiosny na dworze i w Waszych sercach.
Długo nie było mnie na blogu. Próbuję dać radę problemom , które stanęły na drodze mojej rodziny. Uczymy się chemii. Początkowo przegrywaliśmy i odcierpieliśmy mocno, mąż fizycznie, ja psychicznie. Momentami było bardzo niebezpiecznie.
Teraz jest lepiej, wiemy jak się zachować, co jeść i ile pić. Za nami cztery serie, przed nami trzy. Chemię podają co trzy tygodnie. Mamy nadzieję na wyzdrowienie mojego męża. Razem idziemy do przodu, walczymy dzielnie, więc nasze starania muszą doprowadzić do zwycięstwa.
Najserdeczniej Was pozdrawiam, życzę ciepłej i słonecznej wiosny na dworze i w Waszych sercach.
wtorek, 22 stycznia 2019
Trochę optymizmu
Najgorsze dni za nami. Po chemii pojawiła się nuta optymizmu. Zadziałało korzystnie, mimo słabszego chwilowo, samopoczucia. Jeszcze tylko 6 razy co trzy tygodnie i jestem pewna, że damy radę. Jesteśmy silni, zwarci i gotowi do zwycięskiej walki.
Serdeczności dla Was zostawiam.
Podobno czyni cuda.
Serdeczności dla Was zostawiam.
Podobno czyni cuda.
poniedziałek, 7 stycznia 2019
Co przyniesie jutro
Przez ostatnich kilka miesięcy żyjemy w ogromnym napięciu. Do męża przykleił się dość niebezpieczny nowotwór, więc zielona karta, wizyta u lekarza, badania, wreszcie skierowanie na chemię. Przekonaliśmy się jakie trudne jest czekanie, najpierw na wyniki wycinka, teraz na chemię, bo miejsc na oddziale chwilowo nie ma. Zaczynamy doceniać każdy spokojny dzień, każdą chwilę bez myślenia o najgorszym. Ale o tym dość, nie ma co biadać, trzeba się trzymać i już.
Napisałam o swoich przeżyciach nie dlatego aby użalać się przed Wami, dlatego piszę, aby zwrócić Waszą uwagę na choroby w rodzinie, bo nowotwory są przeważnie dziedziczne. Mąż mój, oba swoje ma po dziadku, nawet w identycznej kolejności, moja córka po mnie. Warto wiedzieć na co chorowali dziadkowie, w wielu przypadkach można zapobiec nieszczęściu.
Życzę wszystkim dużo dobrego zdrowia, bo ono jest najważniejsze dla spokoju i szczęścia w rodzinie. Najserdeczniej Was pozdrawiam i proszę wybaczyć, że rzadko tu bywam.
Napisałam o swoich przeżyciach nie dlatego aby użalać się przed Wami, dlatego piszę, aby zwrócić Waszą uwagę na choroby w rodzinie, bo nowotwory są przeważnie dziedziczne. Mąż mój, oba swoje ma po dziadku, nawet w identycznej kolejności, moja córka po mnie. Warto wiedzieć na co chorowali dziadkowie, w wielu przypadkach można zapobiec nieszczęściu.
Życzę wszystkim dużo dobrego zdrowia, bo ono jest najważniejsze dla spokoju i szczęścia w rodzinie. Najserdeczniej Was pozdrawiam i proszę wybaczyć, że rzadko tu bywam.
środa, 12 grudnia 2018
Serdeczne życzenia
Drodzy Przyjaciele. Składam Wam najlepsze życzenia na każdy dzień starego i Nowego Roku, aby Wasze życie było szczęśliwe nie tylko od święta.
Moja przerwa na blogu wiąże się z kłopotami zdrowotnymi w rodzinie. Musimy walczyć i pokonać trudne dni. Najserdeczniej pozdrawiam. Lotka.
wtorek, 2 października 2018
Druga nitka gazociągu
Projekt drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 będzie realizowany i nikt nie jest w stanie go zablokować. W kwietniu, osobiście załatwiał tę transakcję Putin, siedząc z telefonami w saloniku katamarana i wydawał zdalne polecenia.
Jest to olbrzymi statek, na którym zatrudnionych jest ponad 500 osób. Za kilka tygodni, wpłynie na Bałtyk i będzie układał rury. Wiadomości mam od przyjaciela, który pracuje na MS Pioneering Spirit. Wiadomości znajdziecie w internecie.
W tej chwili realizuje zlecenie na Morzu Czarnym.
Jest to olbrzymi statek, na którym zatrudnionych jest ponad 500 osób. Za kilka tygodni, wpłynie na Bałtyk i będzie układał rury. Wiadomości mam od przyjaciela, który pracuje na MS Pioneering Spirit. Wiadomości znajdziecie w internecie.
W tej chwili realizuje zlecenie na Morzu Czarnym.
Tak wygląda na fotografiach.
sobota, 15 września 2018
Lato trwa
Kochani. Witam Was po dość długiej wakacyjnej przerwie.
Ciepłe lato nadal trwa. Muszę przyznać,że nie było ono zbyt uciążliwe. Księżniczka opalona i wypoczęta poszła do szkoły. Jedyny minus, że nabawiła się kontuzji na obozie tanecznym i musi rehabilitować kolano.
Rzadko tu jestem, oczy nie mogą dostosować się do monitora. Wybaczcie więc, że nie odwiedzam Waszych blogów.
Serdecznie pozdrawiam, życzę ciepłej i pięknej jesieni.
Fotografie z wycieczki do Trzęsacza i Pustkowa.
Ciepłe lato nadal trwa. Muszę przyznać,że nie było ono zbyt uciążliwe. Księżniczka opalona i wypoczęta poszła do szkoły. Jedyny minus, że nabawiła się kontuzji na obozie tanecznym i musi rehabilitować kolano.
Rzadko tu jestem, oczy nie mogą dostosować się do monitora. Wybaczcie więc, że nie odwiedzam Waszych blogów.
Serdecznie pozdrawiam, życzę ciepłej i pięknej jesieni.
Fotografie z wycieczki do Trzęsacza i Pustkowa.
Etykiety:
Aktualności,
Miasta mojego regionu,
Obrazy z życia,
Zdjęcia
niedziela, 24 czerwca 2018
Sezon w pełni
Rozpoczęły się wakacje. Księżniczka przyjeżdża na wypoczynek. Jesteśmy zwarci i gotowi na przyjęcie gości. Trzeba smacznie wszystkich nakarmić, stworzyć dobre warunki do wypoczynku dzieci i wnuków.
Ostatnio nawet szydełkowałam trochę. Oczy nie dokuczały tak bardzo, więc kilka moich prac mogę pokazać.
Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, ciepłej pogody i uśmiechu na każdy dzień lata.
Ostatnio nawet szydełkowałam trochę. Oczy nie dokuczały tak bardzo, więc kilka moich prac mogę pokazać.
Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, ciepłej pogody i uśmiechu na każdy dzień lata.
niedziela, 3 czerwca 2018
Piękny dziwaczek
Wiecie, że kocham kwiaty i mam ich w domu bardzo dużo. Storczyki hoduję od zawsze i potrafię utrzymać je przez kilka lat. Puszczają pędy i ładnie kwitną. Obcinam je po przekwitnieniu nad trzecim oczkiem, albo wystawiam w zimniejsze miejsce, wtedy puszczają pędy kwiatowe.
Ostatnio jeden z moich ulubieńców wypuścił potężny pęd, który składa się z ponad trzydziestu kwiatów na bardzo grubej łodydze. Nie miałam do tej pory takiego dziwnego zjawiska.
Oto i on:
Ostatnio jeden z moich ulubieńców wypuścił potężny pęd, który składa się z ponad trzydziestu kwiatów na bardzo grubej łodydze. Nie miałam do tej pory takiego dziwnego zjawiska.
Oto i on:
![]() |
| Widok od góry. |
środa, 16 maja 2018
Turniej Tańca Sportowego
Trzynastego maja odbył się Turniej Tańca w Koszalinie. Nasza para zdobyła srebrną statuetkę. Babcia pęka z dumy.
czwartek, 10 maja 2018
Powspominajmy
Jakie inne cuda zachowaliście w pamięci?
A to moje dwa cuda:
- Mimo, że mięso było na kartki, każdy miał zapchaną lodówkę aż po kokardy mięsem i wędlinami.
-Wódka była na kartki, a w każdym barku stała pokaźna bateria alkoholi.
piątek, 4 maja 2018
Majowe święta
https://www.facebook.com/swinoujskieinfo/videos/1311847802281614/
Chcę polecić Wam filmik z Dnia Święta Flagi w Świnoujściu. Pokazywano naszą latarnię w TV, ale może warto obejrzeć obrazki miasta z wysokości. Nie byłam tam, nie lubię zgromadzeń, film obejrzałam.
Powolutku życie płynie. Lepiej z oczami po odstawieniu niepotrzebnych kropli. Trochę alergia dokucza ale to pikuś i jakoś z nią sobie radzę.
Długi weekend mieliśmy pracowity. Przyjechała córka z wnuczką więc wymyślaliśmy smaczne dania. Pogoda dopisała, wyjechały dziś, zadowolone i wypoczęte.
Pozdrawiam serdecznie, życzę jak najlepszego samopoczucia i dobrego nastroju.
Chcę polecić Wam filmik z Dnia Święta Flagi w Świnoujściu. Pokazywano naszą latarnię w TV, ale może warto obejrzeć obrazki miasta z wysokości. Nie byłam tam, nie lubię zgromadzeń, film obejrzałam.
Powolutku życie płynie. Lepiej z oczami po odstawieniu niepotrzebnych kropli. Trochę alergia dokucza ale to pikuś i jakoś z nią sobie radzę.
Długi weekend mieliśmy pracowity. Przyjechała córka z wnuczką więc wymyślaliśmy smaczne dania. Pogoda dopisała, wyjechały dziś, zadowolone i wypoczęte.
Pozdrawiam serdecznie, życzę jak najlepszego samopoczucia i dobrego nastroju.
poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Lekarska pomoc
Nie można dziś wierzyć lekarzom. Po pierwsze, mają za mało czasu dla pacjenta, bo co można zrobić przez dziesięć minut przypadającym na jednego chorego, który często potrzebuje nie tylko leku ale i wsparcia psychicznego. Rejestrują po sześć osób na godzinę.
Leczyłam oczy u okulisty, który ma niezłą aparaturę do badania. Dmuchał powietrzem w oczy i za każdym razem twierdził, że mam jaskrę. Dał nawet książeczkę chorego na jaskrę, w której wpisywał ciśnienie oka i zalecenia. Kilka razy zmieniał mi krople, bo oczy źle reagowały na większość z nich, a to pękały żyłki, a to na twarzy pojawiały się plamki.
Co do operacji zaćmy, to wszystko jest w porządku, widzę, mam właściwie dobrane okulary. Coś mnie jednak tknęło, aby pójść do innego okulisty. Jest u nas dobry, ma wspaniale wyposażony gabinet w najnowocześniejszy sprzęt. Poszłam, badał bardzo dokładnie. Na końcu dotykowym narzędziem zbadał ciśnienie w oczach i stwierdził, że nie mam jaskry. Pokazałam mu książeczkę. Kazał odstawić wszystkie leki i przyjść za dwa tygodnie do ponownego badania ciśnienia. Poszłam. Ciśnienie było dobre. Jeszcze tylko pole widzenia mi zbada 17 kwietnia.
Co Wy na to? Obiecałam sobie, że nie zostawię tego w spokoju, muszę reagować i zrobię to dla innych pacjentów okulisty, który szkodzi. Słyszałam o nim dużo złych rzeczy, że wymusza wizyty prywatne, że źle traktuje pacjentów.
Pozdrawiam Was serdecznie, życzę ciepłej wiosny i dobrego samopoczucia.
To róża z bloga na Onecie, zachowałam ją na pamiątkę.
Leczyłam oczy u okulisty, który ma niezłą aparaturę do badania. Dmuchał powietrzem w oczy i za każdym razem twierdził, że mam jaskrę. Dał nawet książeczkę chorego na jaskrę, w której wpisywał ciśnienie oka i zalecenia. Kilka razy zmieniał mi krople, bo oczy źle reagowały na większość z nich, a to pękały żyłki, a to na twarzy pojawiały się plamki.
Co do operacji zaćmy, to wszystko jest w porządku, widzę, mam właściwie dobrane okulary. Coś mnie jednak tknęło, aby pójść do innego okulisty. Jest u nas dobry, ma wspaniale wyposażony gabinet w najnowocześniejszy sprzęt. Poszłam, badał bardzo dokładnie. Na końcu dotykowym narzędziem zbadał ciśnienie w oczach i stwierdził, że nie mam jaskry. Pokazałam mu książeczkę. Kazał odstawić wszystkie leki i przyjść za dwa tygodnie do ponownego badania ciśnienia. Poszłam. Ciśnienie było dobre. Jeszcze tylko pole widzenia mi zbada 17 kwietnia.
Co Wy na to? Obiecałam sobie, że nie zostawię tego w spokoju, muszę reagować i zrobię to dla innych pacjentów okulisty, który szkodzi. Słyszałam o nim dużo złych rzeczy, że wymusza wizyty prywatne, że źle traktuje pacjentów.
Pozdrawiam Was serdecznie, życzę ciepłej wiosny i dobrego samopoczucia.
To róża z bloga na Onecie, zachowałam ją na pamiątkę.
czwartek, 29 marca 2018
wtorek, 20 marca 2018
Noc w porcie
Pięknym widokiem mojego miasta, serdecznie pozdrawiam Przyjaciół z bloga. Życzę wszystkim pogodnej wiosny , dobrego samopoczucia i radości na każdy szczęśliwy dzień.
Fot. eswinoujście,pl
Fot. eswinoujście,pl
środa, 7 marca 2018
Święto Kobiet
Jak każdego roku będziemy świętować Dzień Kobiet. Każde święta są dobre, aby złożyć komuś życzenia i powiedzieć kilku miłych słów.
Wszystkiego najlepszego życzę koleżankom z bloga. Bądźcie szczęśliwe nie tylko w tym dniu.
Wszystkiego najlepszego życzę koleżankom z bloga. Bądźcie szczęśliwe nie tylko w tym dniu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)















































