niedziela, 4 sierpnia 2019

Palmy nad Bałtykiem cd.

Jeszcze kilka fotek z nowej Promenady i roślin, których przybywa tu coraz więcej. Ogród nadal się tworzy.








16 komentarzy:

  1. Przepraszam, ale jak sobie pomyślę, co zniknęło, żeby ktoś posadził te kilka młodych drzew i palemek, to mi się pozytywnego komentarza odechciewa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten fragment zyska, inne straciły. Nie jest mi żal dzikiego lasku, brzydko pachniał. Kiedy przyjechaliśmy do S-cia, nie było go, przed wojną rownież. Pozdrawiam serdecznie.

      Usuń
    2. Łatwiej, taniej i z korzyścią dla środowiska byłoby go uprzątnąć, uregulować niż zniszczyć. A tak mamy zabetonowaną Promenadę, jak Plac Wolności.

      Usuń
  2. Klik dobry:)
    Ciekawa jestem, czy te palmy przetrwają zimę? Niby ładnie, ale po co zmieniać na siłę unikalny nadbałtycki krajobraz?
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie masz pojęcia jak bardzo i na siłę. Wykoszono cały kilkunastometrowy pas starego lasu za wydmami😭

      Usuń
    2. Napraaawdęęę?
      Teraz pozostaje zrobić ogrzewanie „podłogowe”, sprowadzić pantery florydzkie i skierować do Bałtyku ciepły prąd morski, który powstaje w Zatoce Meksykańskiej. Będzie u nas Floryda!

      Usuń
    3. Moim zdaniem las był dziki, a ludzie korzystali jak z toalety. Przed wojną go nie było, w latach sześćdziesiątych rownież, potem rósł dziko i cuchnąl, niestety .

      Usuń
  3. Witaj Lotka.
    Promenada, palmy, cyprysy, etc...
    Jak kiedyś przyjadę do Świnoujścia, to poczuję się jak w krajach orientu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że Ci się tu spodoba. Pozdrawiam serdecznie. 🍎

      Usuń
  4. Ależ to egzotycznie wygląda. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Stary las wyciety, ktory przetrwal tyle lat, zasadzili palmy, ktore moga nie przetrwac zimy. Szkoda lasu, szkoda tych pieknych palm. Czlowiek niszczy wszystko to, co naturalne :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To był dziki las, rósł na moich oczach, a krzaki służyły ludziom za toalety. Nie szkoda, mieszkam tu od 1958r.Pozdrawiam.❤

      Usuń
  6. Dawniej palmy tylko w ciepłych krajach, dziś i u nas:)
    Klimat gorący, to im dobrze, tylko na zimę kłopot.
    Milutko pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Sposób komentowania:
Wybrać-Nazwa Adres URL
Wpisać nazwę w pierwszym okienku
Adres URL w drugim - czyli adres bloga.
Anonimowi- nazwę proszę pisać w komentarzu.